פוליסת ביטוח לחו"ל – חשוב לדעת!

ביטוח נסיעות לחו"ל נותן מענה במקרים בלתי צפויים של פגיעה בנפש או ברכוש במהלך השהייה בחו"ל. אם אתם עומדים לרכוש פוליסת ביטוח לחו"ל, ריכזנו לפניכם מספר דברים שמומלץ וחשוב לדעת טרם רכישת הפוליסה. קיראו מידע נוסף והנחיות ולבסוף החליטו על הביטוח הנכון והמתאים עבורכם.

ראשית, חשוב לדעת מהם המקרים אותם מכסה ביטוח נסיעות. פוליסת ביטוח לחו"ל מכסה הוצאות רפואיות בעת אשפוז בחו"ל ובמקרים בהם נדרש טיפול רפואי כלשהו לא בעת אשפוז. כמו כן, הפוליסה מכסה הוצאות בעבור המשך אשפוז בישראל. בנוסף, ביטוח לחו"ל נותן שירותי חילוץ והצלה, החזר כספי במקרים של ביטול או קיצור הנסיעה, פיצוי עבור שהייה נוספת בחו"ל עקב טיפולים רפואיים, פיצוי במקרה של מוות או נכות מתאונה, כיסוי עבור צד ג', העברת גופה, כיסוי במקרים של אובדן/גניבת מטען וחפצים אישיים ובעבור איחור בהגעת המטען, ואף נותן מענה למקרים נוספים בהתאם לסוג הפוליסה.

שוק הביטוח הישראלי רווי בחברות ובסוכנויות ביטוח שונות. חברות הביטוח מציעות מגוון חבילות של פוליסת ביטוח לחו"ל, חלקן מוצעות למקרים מיוחדים. כדאי לשים לב לכל הפרמטרים ולבחון את כל סעיפי הפוליסה על מנת לערוך השוואה נכונה ולבחור בביטוח המשתלם ביותר.

קיימות פוליסות המוצעות בחינם דרך חברות האשראי ואף ניתן לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל גם דרך קופות החולים במחיר מוזל. חשוב לדעת, ביטוח נסיעות של כרטיסי האשראי הניתן בחינם לא תמיד יכסה מגוון רחב של טיפולים ולא יתן מענה למקרים מסויימים ולפיכך, לעיתים הוא לא יהיה כדאי (במיוחד אם אתם בעלי מגבלות רפואיות כלשהן). כמו כן, חשוב לזכור שביטוח של חברת האשראי מכסה את בעל הכרטיס בלבד.