עבודה לבעלי דרכונים זרים

כאשר מדברים על עבודה בחו"ל לבעלי דרכונים זרים, הכוונה היא בעיקר לעבודה המתאימה למי שמחזיק בדרכון אירופאי של אחת ממדינות האיחוד האירופי. כמו כן, בעלי דרכון אמריקאי או אלה המחזיקים באזרחות כפולה כלשהי המעוניינים לעבוד בחו"ל, יזכו להנות מיתרונות רבים, הטבות והקלות שונות (בהתאם למדינה בה הם עובדים).

היעדים הפופולאריים של עבודה בחו"ל הם ארה"ב, אירופה ואוסטרליה. מדינות אירופה כמו אנגליה, הולנד, גרמניה וצרפת, זוכות לאהדה רבה בקרב מחפשי העבודה הישראלים, אך על מנת לעבוד בהן באופן חוקי יש צורך באשרת עבודה מתאימה, אלא אם כן אתם מחזיקים בדרכון אירופאי. בעלי דרכון אירופאי יוכלו לעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד (ללא צורך בויזת עבודה) ואפשרויות התעסוקה שלהם יהיו רבות יותר.

בנוסף, המחזיקים בדרכון אירופאי יהנו גם מלימודים אקדמאיים מסובסדים, הקלות במיסים, ואף יוכלו למצוא הצעות עבודה מפתות ביעדים אחרים כמו אוסטרליה וניו זילנד.

חברות ישראליות הפועלות בחו"ל מעדיפות להעסיק עובדים בעלי דרכונים זרים וברוב המקרים הם ינסו למשוך אליהם עובדים באמצעות צ'ופרים והטבות מיוחדות. הסיבה לכך היא ברורה, אם אתה מחזיק בדרכון של המדינה בה אתה עובד מדובר על עבודה חוקית לכל דבר, אין צורך בהנפקת אישורי עבודה ובטיפול ממושך אל מול השגרירות, אין חשש למעצרים או קנסות וכדומה.

עבודה לבעלי דרכונים זרים תקנה לכם הטבות הן מצד המדינה שבה עובדים והן מצד המעסיק. העובדים זוכים לתנאים סוציאליים מלאים, להפרשות פנסיה, לימי חופש וימי מחלה ולביטוח רפואי. כמו כן, המעסיק לרוב מעניק החזר מלא על כרטיסי הטיסה ומשלם שכר בסיס קבוע מראש בנוסף לאחוזי המכירה (כאשר מדובר על עבודה במכירות).