עבודה בתור אופר

למצוא עבודה בחו"ל זו משימה מאוד פשוטה, נכנסים לאינטרנט מחפשים מודעות דרושים באתרים שמפרסמים עבודות בחו"ל ומקבלים מגוון רחב של הצעות. מה שכן היה לי קשה, זה לבחור במה לעבוד. לא חיפשתי עבודות בתחום המכירות, אף פעם לא הייתה בי את האמביציה והרצון למכור כמה שיותר, כך בעצם הגעתי לסוג אחר של עבודה בחו"ל – עבודה בתור אופר.

שואלים את עצמכם מהי בדיוק עבודה כאופר ולמי היא מתאימה? אז ככה, העבודה היא בעצם טיפול בילדים, בייביסיטר. מהות העבודה היא בין היתר עזרה בשיעורי הבית, הכנת ארוחות וכריכים לבית הספר או לגן, איסוף והסעה של הילדים ממקום למקום וכדומה בזה. העבודה בד"כ יותר מתאימה לנשים בטווח הגילאים 18-30, לעיתים נדרש רשיון נהיגה ובאופן כללי, לא נדרש נסיון קודם אבל זה משהו שכן יכול לסייע.

ברגע שהחלטתי שאני מחפשת עבודה בתור אופר הכל התגלגל דיי מהר. מצאתי סוכנות שתיווכה ביני לבין משפחות יהודיות בחו"ל והם דאגו למצוא משפחה שתתאים לי ואני אתאים להם. המשפחה שהגעתי אליה הייתה משפחה חילונית באוסטרליה, עם שני ילדים מקסימים והחיבור איתם היה מושלם.

היתרונות בסוג זה של עבודה הם רבים, בראש ובראשונה הכסף שחוסכים על מחיה, על הוצאות נלוות ושכר דירה וזאת מכיון שגרים עם המשפחה. העבודה עצמה מאוד רווחית, אני הצלחתי לחסוך הרבה מאוד כסף ובאמצעותו מימנתי את הלימודים כשחזרתי לארץ. המשפחה שאירחה אותי הייתה כמו משפחה שניה בשבילי, הם קיבלו אותי באהבה והרגשתי כמו האחות הגדולה של שני הילדים הקטנים בהם טיפלתי.

שלא תטעו, עבודה בתור אופר היא לא עבודה קלה, לעיתים שעות העבודה יכולות להיות ארוכות ומתישות ולפעמים צריך להיות צמודים לילד למשך רוב שעות היום. הסוכנות שדרכה הגעתי דאגה לפקח על תנאי ההעסקה שלי, קיבלתי רכב צמוד והכי חשוב טיילתי המון, הכרתי אנשים, נהנתי, יצאתי לבלות, הרי לא באתי רק כדי לעבוד.