עבודה בחו"ל מימנה לי את הלימודים

לא ברור אם המחאה החברתית של קיץ 2011 באמת הביאה לשינוי במצבנו הכלכלי, אך דבר אחד די ברור היום לכולנו – מי שאין לו גב כלכלי או תמיכה מההורים יתקשה מאוד לממן לימודים, לטייל בחו"ל או אפילו לשכור דירה בארץ.

עבודות שונות בארץ לא מבטיחות אופק כלכלי יציב לצעירים שמעוניינים ללמוד לתואר ראשון ולהתחיל לתכנן את המשך חייהם. נוסיף לכך את העובדה שרובנו עושים שירות צבאי קשה ומתיש ובסיומו חולמים על טיול מפנק וארוך אי שם ביבשת רחוקה, שלעיתים קשה לנו לממן ואנו נאצלים לעבוד תקופה ארוכה כדי לחסוך בשבילו.

כל העובדות הללו הן הטריגר העיקרי לכך שהחלטתי לעבוד בחו"ל. מה שנקרא "שתי ציפורים במכה אחת" – גם הרווחתי חוויה מטורפת של חו"ל – תרבות שונה, אנשים חדשים, מקומות מדהימים, אוכל מעולה והרבה קניות ועל הדרך ולא במקרה בכלל, הרווחתי המון כסף.

אז נכון לא מדובר בעבודה קלה, ובטוח שלא כל כך פשוט לקום ולעזוב את המשפחה והחברים כאן בארץ. אך מנגד, הרבה יותר קל למצוא עבודות מעניינות בחו"ל שלא מצריכות כישורים מיוחדים או מקצוע נדרש. המגוון הרחב של העבודות מאפשר כמעט לכל אחד למצוא סוג עבודה שיתחבר אליה, שתתאים לו ולמה שהוא אוהב.

צריך להסתכל על כל התקופה של עבודה בחו"ל כחוויה בפני עצמה וכך הזמן עובר מהר יותר כי פשוט ובאמת נהנים. מלבד זאת ישנם יתרונות שונים כמו גובה השכר לשעה וכן גם השכר הגלובלי החודשי שנכנס כל חודש ועושה טוב ללב ולחשבון הבנק יחד. מי שהתמזל מזלו והוא בעל דרכון אירופאי או אזרחות זרה, ימצא עבודה בקלות יתרה. אך גם כאלו ללא אזרחות או דרכון יוכלו למצוא עבודה חוקית וטובה שירוויחו בה את לחמם בכבוד.

אני עבדתי בחו"ל, מימנתי טיול ואת כל התואר הראשון. הכל מבלי להחשיב את החוויה הייחודית שעברתי "על הדרך", חוויה כזו ששום עבודה בארץ לא הייתה מצליחה לספק.