עבודה בחו"ל לצעירים

לאחר השחרור מצה"ל, צעירים רבים פשוט לא יכולים לחכות כבר לרגע שבו יכבשו יעדים שונים ברחבי העולם. לרוע המזל, הכמיהה לחופש הגדול שאחרי הצבא, הצורך ההכרחי לנקות את הראש והשאיפה לעצמאות מתנגשים על קיר המציאות והבעיות הכלכליות שמהוות את מנת חלקם של רבים כל כך מצעירי הארץ.

זוהי הסיבה לכך שצעירים רבים לאחר השחרור מצה"ל בוחרים באפשרות שמשלבת באופן המושלם ביותר בין טיול בחו"ל לעבודה מתגמלת ופשוט יוצאים את גבולות הארץ במטרה להרוויח את הכסף הגדול תוך כדי הטיול.

היתרונות של עבודה בחו"ל לצעירים

היתרונות של עבודה בחו"ל לצעירים רבים מספור. להלן כמה מהם על קצה המזלג:

  • עבודה בחו"ל לרוב מתגמלת יותר בעשרים עד שלושים אחוז מעבודה בארץ, בכל תחום שהוא.
  • עבודה לצעירים בחו"ל מאפשרת לחסוך זמן ולהתחיל את הטיול ישר אחרי השחרור מצה"ל.
  • עבודה בחו"ל לצעירים מהווה הזדמנות מושלמת לפגוש אנשים מכל רחבי העולם שלא הייתם פוגשים בשום נסיבות אחרות.
  • גם עבודה מתישה ומאתגרת נראית אחרת לגמרי כשבאוויר נישאים ריחות אחרים מאלו המוכרים לכם וכשאת העיניים שוטפים נופים אחרים ומראות חדשים.

באילו עבודות ניתן לעבוד בחו"ל?

ישנו מגוון רחב ביותר של סוגי עבודות שניתן לעבוד בהם בחו"ל. עם זאת, לרוב נהוג לחלק את כל סוגי העבודות לשתי קבוצות מרכזיות להלן:

  • עבודות הקשורות במכירות – עבודות בחו"ל במכירות מתאימות לצעירים ישראלים כמו כפפה ליד. התעוזה, החוצפה והגישה הלא מעונבת של הישראלים מהווה יתרון משמעותי בתחום זה. בין היתר מדובר על מכירות של מוצרי חשמל, יצירות אמנות או מוצרי טיפוח, למשל עבודה בעגלות בחו"ל בקניונים או במרכזי קניות, מכירה של ציורי שמן מדלת לדלת ועוד.
  • עבודות שלא קשורות במכירות – עבודה בחו"ל לא במכירות יכולה להיות למשל קשורה בחקלאות (כמו לדוגמא קטיף, בציר, טיפול בחיות משק או עבודות תחזוקה בחוות חקלאיות), עבודות בתחום המנעולנות, עבודות שמרטפות, עבודות בתחום הסבלות וההובלות ועוד. כמובן שחיילים משוחררים רבים עוסקים גם במשרות אבטחה בחו"ל לרבות אבטחת אישים.

רישיונות בבקשה – עבודה חוקית בחו"ל

בין אם מדובר בעבודת קטיף בחווה בניו זילנד ובין אם מדובר על עבודה בעגלות בקניון בניו יורק, ישנו כלל אחד שחשוב להקפיד עליו כשמעוניינים לעבוד בחו"ל. אנחנו מתכוונים כמובן לנושא החוקיות. מדינות רבות נוהגות בקשיחות רבה עם עובדים לא חוקיים ולכן מומלץ ביותר שלא להתנסות בעבודה בחו"ל מבלי שיש ברשותכם את כל הניירת הרלוונטית ואת אשרת העבודה. באופן עקרוני מומלץ להצטייד באשרה לפני היציאה מן הארץ.

לא לאבד את הראש

דגש נוסף שיש לתת עליו את הדעת קשור לאיפוק ומשמעת. אמנם מדובר בארץ זרה ואמנם מדובר בסוג של חוויה משחררת, אך עליכם לזכור שבאתם לא רק לבלות, אלא גם לעבוד. בדומה לכל עבודה בארץ, גם במקרה של עבודות בחו"ל לצעירים – עובד מרושל, עצלן או לא ממושמע יכול למצוא את עצמו חיש מהר ללא עבודה. מן הסתם פיטורים בחו"ל עלולים להוביל אתכם לסיטואציות הרבה פחות נעימות מאשר פיטורים בישראל. כמובן שאסור לשכוח ליהנות, אבל כל דבר טוב יש לעשות במידה ולרגע אסור לכם לשכוח שיש מישהו שמשלם לכם כסף על כל שעת עבודה ומעוניין לקבל תמורה בעד האגרה.