עבודה בחו"ל לא מכירות

צעירים רבים לאחר השחרור מצה"ל מעוניינים לשלב בין טיול בחו"ל לעבודה מתגמלת ובוחרים באופן טבעי בתחום המכירות. תחום המכירות בחו"ל התפתח מאוד בשנים האחרונות כשלרוב מדובר על מכירה בעגלות או מכירה של ציורי שמן מדלת לדלת. עם זאת, לא כל אחד נולד עם חוש מפותח למכירות ובנוסף לכך, צעירים רבים לא שולטים באנגלית ברמה גבוהה מספיק בשביל להצליח לרקום שיחה עם לקוחות מזדמנים.

החדשות הטובות הן שגם אם לא בורכתם בחוש מכירות מפותח וגם אם האנגלית לא בדיוק מתגלגלת על לשונכם, עדיין אין שום סיבה שלא תוכלו לשלב בין עבודה מתגמלת לבין טיול בחו"ל. במאמר שלפניכם נפרט אודות סוגים שונים של עבודות בחו"ל שלא קשורים למכירות.

עבודה בחו"ל בחקלאות

עבודה בחקלאות היא הגדרת מטריה לשורה ארוכה של תפקידים שניתן למלא בתחום זה. בין היתר מדובר על עבודה בקטיף, עבודות תחזוקה של המשק החקלאי, טיפול בבעלי חיים, משרות אבטחה בחוות חקלאיות, בציר ועוד. ישנן מדינות שבהן הממשלות מעוניינות במיוחד בצעירים שמחפשים עבודה בחו"ל בחקלאות, כמו למשל ניו זילנד, שבה ממוקמות חוות חקלאיות רבות מספור.

בדרך כלל עבודות בחקלאות בחו"ל כוללות מגורים בחווה, קימה בשעה מוקדמת וערבים פנויים למכביר. עבודה בחו"ל לא במכירות, בענף החקלאות, היא הזדמנות מושלמת להיכנס לכושר או לשמור על כושר, להזיע תחת שמיים של ארץ אחרת ולהיחשף לתרבות אחרת דרך השורשים שלה, תרתי משמע. יש לציין כי עבודות בחקלאות מיועדות בעיקר עבור צעירים חרוצים ובעלי כושר ומשמעת עבודה.

טיפול בילדים בחו"ל

עבודות שמרטפות בחו"ל, טיפול בילדים, או בשם הלועזי: אופר, הן לרוב עבודות קבועות וזאת בניגוד למשרות השמרטפות בישראל. במקרים רבים מדובר על עבודות למשך תקופה ארוכה במהלכה מתגוררים בבית המשפחה. בעבודה לא מכירות מסוג זה, השכר גבוה יותר בחו"ל מאשר בארץ ולרוב התנאים נוחים מאוד ומסודרים מאוד. בניגוד לישראל, בדרך כלל עבודות בחו"ל כאופר מצריכות ויזת עבודה או אשרת עבודה, ולכן מומלץ תמיד לצאת את גבולות הארץ רק לאחר שהוסדרו כל העניינים הבירוקרטיים.

מנעולנות – עבודה בחו"ל שהיא לא במכירות

ישראלים רבים מחפשים עבודה בחו"ל לא במכירות ועובדים כמנעולנים בארצות הברית ובמדינות רבות נוספות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמדובר על עבודה שניתן להתחיל לעבוד בה לאחר סיום של קורס קצר, וכן בשל העובדה שמדובר בעבודה מתגמלת ביותר. יתרון נוסף העומד לזכות עבודה במנעולנות הוא שמדובר על עבודה גמישה מאוד המאפשרת לעוסקים בה ליהנות מלוח זמנים משוחרר וחופשי. עם זאת, היא דורשת נכונות לעבוד בשעות לא שגרתיות, יכולת עמידה בלוחות זמנים, זמינות מלאה ועוד.

עבודה בהובלות

עבודה נוספת לא במכירות בחו"ל שמתאימה במיוחד לצעירים אחרי הצבא היא עבודה בהובלות. עבודה בהובלות פופולארית במיוחד בארצות הברית, שם פועלות לא מעט חברות הובלה ישראליות שהוקמו על ידי מובילים לשעבר שהצליחו להשתקע ולהקים עסק משלהם. המשרות בתחום זה מיועדות בעיקר לגברים חסונים שלא נרתעים מעבודה קשה ומאתגרת.

הדרכה בחו"ל

ישנו מגוון רחב ביותר של משרות הדרכה שבהן יכולים לעסוק צעירים אחרי השחרור מצה"ל. בין היתר מדובר על הדרכה במחנות קיץ, המתאימה במיוחד לבוגרי תנועות נוער, הדרכת נשק, המתאימה ליוצאי יחידות קרביות, הדרכה בתחום הספורט האתגרי ועוד.