עבודה בהובלות

אחרי שהשתחררתי מהצבא חיפשתי כיוון בחיים, רציתי לחסוך כסף ללימודים וגם לעשות טיול של אחרי צבא. עבדתי תקופה מאוד קצרה במלצרות, מהר מאוד הבנתי שזה לא בשבילי, אח"כ עבדתי בתור מאבטח בגן ילדים, הרווחתי שכר מינימום ובקושי הצלחתי לחסוך. חבר טוב שלי הציע לי לחפש איתו עבודה בארה"ב בה נוכל לחסוך כסף וגם לטייל בעולם.

בהתחלה חיפשנו עבודה בתחום המכירות ולא ממש חשבנו על עבודה בתחום ההובלות, אחרי כמה בדיקות ופגישות עם חברות של עבודה בחו"ל, שמענו שזו עבודה מאוד משתלמת והחלטנו לתת לזה סיכוי. מצאנו עבודה בהובלות בניו יורק, ארזנו תיק גדול, סידרנו את כל האישורים הרלוונטים וטסנו לעבוד.

בתחום ההובלות יש הובלות מקומיות והובלות ארוכות טווח, מחוף לחוף. בהתחלה ביצענו הובלות מקומיות, שהן הובלות קצרות בהן שעות העבודה משתנות, לעיתים ההובלה יכולה להמשך בין 3 ל- 4 שעות ולפעמים מהבוקר עד הערב. השכר בעבודה זו הוא שכר בסיס קבוע לשעה + טיפים. החסרון הוא שיש הוצאות נלוות על שכר דירה, נסיעות ומחייה, אך היתרון הוא שימי העבודה מסודרים, חוזרים כל יום למקום קבוע, בערבים יוצאים לבלות ויש יותר ימי חופש. לעומת זאת, בהובלות מחוף לחוף נוסעים הרבה, מטיילים, מכירים מקומות ואנשים חדשים, ישנים במוטלים או במשאית עצמה, אין כמעט הוצאות מחייה, השכר יותר גבוה אך העבודה יותר קשה.

לאחר שצברתי קצת ותק ונסיון קודמתי להיות ראש צוות, השכר משתדרג בהרבה ובנוסף מקבלים כל מיני בונוסים ואחוזים על מכירות ודברים נוספים. ראש צוות אחראי על הכנת חוזים, קשר עם המשרד ועם הלקוחות, ניהול כספים וכו'. עבודה בהובלות היא עבודה מאוד פיזית, היא לא מתאימה לכל אחד אבל היא בהחלט עבודה משתלמת ומאתגרת.