עבודה באבטחה

דרושים צעירים ישראלים לעבודה בחו"ל באבטחה! נשמע לא מזהיר במיוחד נכון? אולי כי רובנו מדמיינים את השומר הממורמר שעומד בכניסה לקניון ושואל אם יש נשק. אך לא כך כשמדובר על עבודה באבטחה בחו"ל.

אז מה עושה מאבטח בחו"ל ואיפה בדיוק הוא עובד? ישנן משרות שונות של אבטחה בחו"ל, עבודות באבטחה במיקום קבוע או עבודות במיקום דינמי ולא קבוע. בין שלל המשרות שתמצאו באינטרנט תתקלו בעבודות כמו אבטחת אוניות נופש, אבטחת אישים, אבטחת נמלי תעופה, קניונים, מלונות, מוסדות הקהילה היהודית ועוד אופציות נוספות.

עבודה באבטחה בחו"ל מתאימה בעיקר לישראלים יוצאי יחידה קרבית, בעלי כושר גופני טוב, יכולת קבלת החלטות מהירה, עירנות ואנשים עם ראש על הכתפיים. אחרי הכל אבטחה זה תפקיד שדורש אחריות רבה.

החוויה שלי מהעבודה הייתה מדהימה, עבדתי כקצין אבטחה באונית נופש של תיירים. זאת הייתה האוניה הכי מפוארת וגדולה שראיתי בחיי. היה בה הכל מהכל, בריכות, ג'קוזי, סאונות, תאטרון ואולם קולנוע, מסעדות, בארים, קזינו ואפילו מגרשי טניס וכדורסל. היתרון הבולט בעבודה היה שנהנתי מכל הדברים האלה בחינם בעוד התיירים שהיו על הספינה שילמו המון כסף להיות עליה.

העבודה עצמה הייתה לפטרל ולסייר לאורך הסיפון, לוודא שאין חפצים חשודים, למנוע כניסה של אורחים לא רצויים ולשמור על הספינה. המשמרות הן בד"כ משמרות של 8 שעות עבודה ושאר הזמן היה פנוי לבילויים. כמו כן, בזמן שהספינה הייתה עוגנת במדינות שונות היינו מתחלקים, חלק מעובדי הספינה היו יורדים לטייל והחצי השני היה נשאר על הסיפון להגן על הספינה.

בקיצור, לא הייתי מוותר על עבודה באבטחה באוניות נופש, טיילתי בכל כך הרבה ארצות כמו צרפת, איטליה, יוון, מקסיקו והוואי וכמובן השכר עולה בהרבה על השכר שניתן בארץ. חשוב לציין, תנאי העבודה משתנים בין סוגי העבודות באבטחה. לעיתים העבודה היא לתקופה ארוכה יותר או קצרה יותר, השעות משתנות והשכר שונה.