מי מחפש עבודה בחו"ל?

עבודה בחו"ל הפכה למעין דבר שבשגרה. מסיימים שירות צבאי, טסים לעבוד בחו"ל וחוסכים כסף לטיול אחרי צבא או לקראת לימודים לתואר ראשון – סוג של מסלול קבוע שעוברים חיילים משוחררים רבים.

סביר להניח שאתם מכירים מישהו אחד או שניים שטס לעבוד בחו"ל בעבודה חלומית והרוויח סכום כסף שמימן לו טיול או לימודים, בפרק זמן קצר בהרבה מזה שהיה צריך כדי לחסוך את אותו הסכום בעבודה בארץ. זה נשמע בדרך כלל כל כך מפתה, כך שנשאל את עצמנו – מדוע שזה לא יתאים גם לי? איך אדע אם אני מסוגל לעמוד בזה והאם אצליח כמו אלו שהצליחו בסיפורים ששמעתי? אז מי הם אותם מחפשי עבודה בחו"ל?

קווים לדמותם

אין ספק שעבודה בחו"ל מאופיינת גם ביתרונות וגם בחסרונות. יש שיאמרו שהיא מתאימה לכל אחד ויש שיאמרו שהכל שאלה של איזה מין טיפוס אתם. קשה לתת קווי אופי מדוייקים לאנשים שהצליחו בעבודה בחו"ל מכיוון שמדובר בסוגי אנשים שונים, בגילאים שונים, שעבדו בעבודות שונות ובאו למטרות שונות.

האם עבודה בחו"ל מתאימה לכם?

כדי לדעת האם אתם מתאימים לחפש עבודות בחו"ל, חשוב שתשאלו את עצמכם כמה שאלות קריטיות ותדעו כמה מאפיינים על אופי העבודה בחו"ל. עבודה בחו"ל בראש ובראשונה מצריכה להיות רחוק מהבית. חיפוש עבודה בחו"ל משמעותו לקבל החלטה שעוזבים כאן הכל לזמן מה ונוסעים לנסות את מזלכם בעולם הגדול. מדובר באתגר אך גם בחוויה עצומה. ייתכן שלא תדעו אם תוכלו לעמוד באתגר אלא אחרי שכבר תהיו בחו"ל. זהו דבר חשוב שצריך לחשוב עליו ולהיות מודעים לו טרם הנסיעה.

דבר נוסף הוא ההכרה בכך שאתם עומדים להכיר סביבה חדשה, תרבות חדשה, אנשים חדשים. שינויים ודברים לא מוכרים בדרך כלל מרתיעים אנשים מסוימים. חשוב שתהיו פתוחים להתנסות, להכיר ולהתחבר. זה חלק גדול ומשמעותי מהחיים בחו"ל והם חשובים במיוחד עבור מי שמתכנן לעבוד תוך כדי. רצוי שתהיו גמישים ופתוחים לשינויים.

מלבד שני המאפיינים הכלליים האלו, השאר כבר תלוי בסוג העבודה ובמיקום בו תבחרו – אם תחפשו עבודה במכירות בקניונים למשל חשוב שתהיו יצירתיים, בעלי מוטיבציה והרבה כוח רצון ושכנוע. אם תבחרו בעבודות כגון אופר, רצוי שתאהבו ילדים, תאהבו לעבוד איתם ותהיו יותר מהכל סבלניים ובעלי דוגמה אישית. כמובן שלכל עבודה נדרשים מאפיינים שונים ומגוון העבודות בחו"ל מאפשר לכם לבחור את מה שיותר מתאים לכם.