מדריך לחיפוש עבודה בחו"ל

חולמים לעבוד בחו"ל ואינכם יודעים מהיכן להתחיל? מדריך לחיפוש עבודה בחו"ל יעניק לכם נקודות ראשונות חשובות ביותר על דרך חיפוש העבודה, טיפים חיוניים, מידע על תחומי העבודה והצעות העבודה השונות המוצעות לישראלים בחו"ל. קיראו את המדריך הבא וצרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

איך מתחילים חיפוש עבודה בחו"ל?

ניתן לבצע חיפוש עבודות בחו"ל בכמה דרכים, הפשוטה והיעילה ביותר היא דרך לוחות דרושים בחו"ל. באינטרנט ניתן למצוא בקלות לוח דרושים בחו"ל ואתרים שונים העוסקים בתחום, בהם מתפרסמים הצעות עבודה לישראלים ביעדים שונים בעולם ובמגוון תחומים. לוח דרושים מספק את המידע אודות המשרה, המעסיק, תנאי השכר, אופי העבודה, תנאים סוציאליים ועוד.

לרוב, מי שמגיעים לעבוד בחו"ל הם צעירים אחרי צבא הטסים לתקופות קצרות, ובהתאם לכך אופי המשרות הוא בדרך כלל זמני ושאינו דורש ניסיון או הכשרה ארוכה.

תחומי עבודה בחו"ל

מרבית העבודות בחו"ל קשורות לתחום המכירות, ועל פי רוב עבודה בעגלות – הממוקמות בקניונים או במרכזי קניות הומים. כמו כן, ישנן הצעות עבודה בתחומים אשר לא עוסקים במכירות: אבטחה, טיפול בילדים, הדרכה, פריצת מנעולים, ניקיון, תיירות ועוד.

איך לעבוד באופן חוקי בחו"ל?

באופן כללי, בלי קשר לסוג העבודה, חשוב לזכור כי עבודה חוקית בחו"ל היא באמצעות הנפקת אשרת עבודה מתאימה. תהליך הנפקת ויזת עבודה נעשה דרך השגרירות של המדינה הרלוונטית בישראל. בעלי אזרחות זרה, למשל אזרחות אירופאית, נהנים מעבודה חוקית ללא צורך בהוצאת אשרה מיוחדת.

כמה מרוויחים?

הפרשי המטבע בין השקל למטבע הזר (יורו או דולר) מאפשרים הכנסה מאוד גבוהה מעבודה בחו"ל. ההכנסות בעבודות אלו משתנה בהתאם לסוג העבודה ולאופייה. עבודה בחו"ל באחד מתחומי המכירות נחשבת לרווחית ביותר ומאפשרת להרוויח סכומי כסף גדולים בפרק זמן קצר. השכר של עבודה בחו"ל במכירות בעגלות מבוסס על עמלות מכירה של העובד.

מי עובד בחו"ל?

חלק מאותם אנשים הם חיילים משוחררים אחרי צבא, חלקם לפני צבא ואחרי תיכון וכמובן יש את ציבור הסטודנטים שמנצלים את חופשת הלימודים כדי לחסוך כסף לשנה הבאה.

איך בוחרים עבודה בחו"ל?

קודם כל, עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות בסיסיות באשר למיקום, סוג העבודה, והמוצר הנמכר בה. אין גבול לחשיבות שיש לתת לתכנון והכנה מראש. העמדה הראשונית צריכה להיתפס כקריטית מאין כמוה. על ידי תכנון רציונאלי שמבוסס על דיספוזיציה אישיותית כנה ומדויקת תוכלו לעשות את המיטב כדי לבחור את העבודה המתאימה ביותר עבורכם.

לכל אחד יש נקודות חזקות יותר ונקודות חולשה מסוימות. אותן נקודות חוזקה לא משרתות אתכם בשום אופן במידה והגעתם למקום בו אתם לא יכולים לממש אותן, ולצורך העניין הנקודות החלשות לא באמת משנות אם הגעתם למקום בו הדברים היותר חזקים באישיותכם באים לידי ביטוי. מסיבה זו, יש לעשות בדיקה כנה עם עצמכם ביחס לעברכם במסגרות עבודה. במידה ואתם בני אדם שאתגרים ושינויים קריטיים ורחבים באישיותכם מרימה אתכם ומוציאה מכם את המיטב, מאוד יכול להיות שעבודה בעגלות תתאים לכם ותוציא מכם את התפקוד העליון. עבור טיפוסים יותר אנאליים אשר נדרשים לעבור הכשרה הרבה יותר מפורטת, וזקוקים לשינוי דינאמי ממצב אחד לשני עבודה בעגלות יכולה להיות אסון ולא אחת יתקשו מאוד להתמודד עם המסגרת החדשה ודרישותיה.