מגורים במהלך עבודה בחו"ל

כשטסים לחו"ל תמיד מתרגשים כל פעם מחדש, או לפחות ברוב המקרים. עכשיו תחשבו כמה גדולה ההתרגשות כאשר טסים לעבוד בחו"ל. זאת סיטואציה שונה לגמרי, שיכולה להלחיץ ולהיות מלווה בלא מעט חששות. אחרי הכל מגיעים לארץ זרה, ללא הרבה ידע מוקדם, בלי להכיר אף אחד והרחק מאוד מהמשפחה, אכן מצב לא קל.

כיום ישנן המון חברות המגייסות עובדים לעבודה בחו"ל והתחומים בהם ניתן לעבוד רבים ומגוונים, הפרוסים על פני מדינות שונות בכלל היבשות. לפני שמחליטים היכן לעבוד ובמה, יש לקחת בחשבון ולחשוב גם על מקום מגורים במהלך עבודה בחו"ל. למען הסדר הטוב ריכזנו לפניכם פרטים חשובים בנושא.

ראשית כל נציין למי שלא יודע שרוב העבודות המוצעות בחו"ל לישראלים הן עבודות מתחומי המכירות. יחד עם זאת, ניתן לאתר משרות גם בתחומי האבטחה, הדרכה, טיפול בילדים, מנעולנות, ניקוי שטיחים וכדומה. כל חברה דואגת להעניק לעובדים שלה תנאים והטבות שונים. מאחר ורוב החברות הפועלות בחו"ל עוסקות בשיווק ומכירה והן מתחרות על כל עובד אז ההטבות שהן מעניקות גדולות יותר.

תחומי המכירות הנפוצים הם מכירת ציורי שמן מדלת לדלת ומכירה של מוצרים שונים הנמכרים בעגלות במרכזי הקניות. חברות המעסיקות עובדים בתחומים אלה מספקות לעובדיהן דירות במחיר מסובסד. הדירות ממוקמות בסמוך למקום העבודה, לרוב בקומפלקסים מפוארים ומפנקים הכוללים בריכה, ג'קוזי, חדר כושר, סאונה ועוד. כמו כן, הן מאובזרות בריהוט, ציוד חשמלי ואיבזור בסיסי נוסף.

חברות בתחומי עבודה אחרים לא תמיד דואגות לספק דיור מאורגן אבל הן לעיתים מסייעות במימון חלק משכר הדירה. במקרים כאלה העובדים אחראים על מציאת מקום מגורים ראוי, רצוי באיזור מרכזי הנמצא קרוב למקום העבודה ונגיש לאמצעי תחבורה.

תחום עבודה פופולארי נוסף אשר גם מספק מגורים הוא אופר. זוהי עבודה המתאימה לנשים צעירות, בעלות ניסיון כמטפלות. המטפלת גרה בבית המשפחה, בד"כ ביחידה נפרדת והיא אחראית על הטיפול בילדים.