כך מצאתי עבודה בחו"ל

שלום לכולם, שמי ערן ואני בן 25 מקיבוץ במרכז הארץ. את שירותי הצבאי סיימתי לפני כשלוש שנים, שירתתי ביחידה מובחרת, בתפקיד מאוד מאתגר והשתחררתי בדרגת סג"מ. תקופת הצבא הייתה אחת התקופות המעניינות ביותר בחיי וכיום אני יכול לסכם ולומר שנהנתי כמעט מכל רגע. אך את החוויות היותר מהנות ומרתקות חוויתי במהלך תקופת עבודה בחו"ל.

המטרה לשמה אני כותב לכם כאן היא בכדי לספר לכם כיצד מצאתי עבודה בחו"ל. לשם כך נחזור מעט אחורה בזמן. מאז ומתמיד היה לי שותף לחיים, למה הכוונה? יש לי אח תאום, שלאורך כמעט כל השנים בהן אנו חיים היינו עושים הכל ביחד. היינו בגן יחד, מבית הספר היסודי ועד התיכון למדנו ביחד, היינו יוצאים למסיבות יחד, מטיילים יחד ואפילו היו לנו את אותם חברים. דרכנו התפצלו כאשר התגייסנו לצבא וכל אחד שירת ביחידה אחרת, אני חתמתי קבע והוא סיים שירות צבאי מלא לאחר שלוש שנים.

למרות זאת, אף פעם לא התרחקנו אחד מן השני והיינו תמיד שומרים על קשר. אחרי השחרור שלו, החל רועי (אח שלי היקר) לחפש כיוון לחיים. כמו כל חייל שהשתחרר לא מזמן הוא קצת הלך לאיבוד בין עבודות, התלבט עם עצמו לגבי לימודים אקדמאיים, חלם על טיול חובק עולם ולבסוף מצא את עצמו בחיפושים אחר עבודות בחו"ל. איך הוא הגיע לזה? הכל התחיל כשהוא היה בכנס משתחררים ושם ניגשה אליו דיילת חמודה מטעם חברה של עבודות בחו"ל.

רועי שמע חו"ל ושאפשר להרוויח הרבה מאוד כסף ולא היסס לרגע. הוא השאיר את הפרטים שלו וכעבור יום-יומיים כבר חזרו אליו מספר חברות הפועלות ביעדים שונים בעולם בתחום המכירות. לאחר כמה התלבטויות בנוגע לאיפה לעבוד ובמה, הוא החליט שהוא טס לעבוד באוסטרליה בחברה שמשווקת סיגריות אלקטרוניות. הוא שהה באוסטרליה במשך שמונה חודשים, טייל, עבד והרוויח ים כסף. אני הצטרפתי אליו ממש מעט זמן אחרי שהשתחררתי, הרי דרכינו היו חייבות להפגש בסופו של דבר. ללא ספק עשינו חיים משוגעים יחד וכך בעצם מצאתי עבודה בחו"ל.