טיפים לנוסעים לחו"ל

אחד הדברים החשובים שיש לזכור טרם נסיעה לחו"ל, בין אם למטרת טיול ובין אם למטרת עבודה או עסקים, הוא שבכל חברת תעופה יש הגבלה על משקל המטען – למזוודה שהולכת לתא המטען של המטוס ולתיק היד שהולך איתכם. המשקל המקסימלי לנוסע הוא בסביבות20 ק"גלמזוודה ו-8 ק"גלתיק יד.  תוך כדי אריזה כדאי לשקול מדי פעם את המזוודה ותיק היד ולוודא שלא עברתם את המשקל המותר לפי חברת התעופה שאיתה אתם טסים. ריכזנו לפניכם מספר טיפים בנושא – שיסייעו לכם להכין ולארוז את הדברים החשובים לפני הנסיעה.

מה לקחת בתיק היד :

מסמכים חשובים: דרכון, ויזה וכרטיסי אשראי, כרטיסי עליה למטוס וטיסה, רשיונות נהיגה. כסף מזומן, תרופות או כדורים שתצטרכו בזמן הטיסה, טלפון נייד, דף עם פרטים (כתובות, טלפונים, דרכי הגעה) של המקום הראשון בו תלונו או של מי שאמור לאסוף אתכם משדה התעופה, אישורי ביטוחים (תעודות ביטוח) שעשיתם. עוד אפשר לקחת דברים להעביר את הזמן –  ספר, נגני מוסיקה וסרטים, טבלטים ואייפודים.

טיפים לנוסעים לחו"ל שקשורים למה לארוז בכלל :

דברים ששוכחים בדרך כלל הם דברים קטנים כמו – שקית ניילון לכביסה מלוכלכת אם לא יהיה לכם איפה לכבס ביום הראשון והשני, מתאמי שקעים, מפצלים, שקעים וחוטים, סוללות או כל מה שאמור לגרום למכשירים החשמליים שלכם (מכונת גילוח, מחשב נייד, סלולרי וכו') לעבוד. גם חשוב לזכור לקחת מספרי טלפון חשובים, מפות אם תכננתם מסלול מראש, איזשהו תיק של עזרה ראשונה אם הטיסה היא לאזורים שאין בהם בית מרקחת במרחק סביר מהמקום בו תשהו.

טיפים לבחירת טיסה לחו"ל :

עוד טיפים לנוסעים לחו"ל קשורים לבחירת טיסה. ידוע שטיסות של רגע אחרון הן זולות יותר מטיסות מוזמנות מראש, אבל לא תמיד זה אפשרי: מי שלא גמיש בכלל בתאריך הטיסה וצריך להיות ביום מסוים במקום מסוים לא תמיד יכול להסתכן ולחכות לדילים של רגע אחרון. ככל שהיעד רחוק יותר והטיסה מורכבת מחלקים או עצירות, ככה יש יותר קומבינציות בין חברות תעופה ואפשרויות להוזיל את עלות הטיסה.  לפעמים, המחיר הנמוך משמעותו יותר שעות לבלות בהמתנה בין טיסות או אפילו להעביר לילה בשדה תעופה זר. כדאי לקחת בחשבון את כל השיקולים האלה כשבוחרים את הטיסה ומתכננים את הלו"ז של הימים הראשונים (כולל הפרשי שעות וג'טלג אפשרי).