טיפים לחיפוש עבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל היא חוויה אדירה ומעצימה, במיוחד לצעירים שזה עתה סיימו את שירותם הצבאי ומחפשים דרכים לחסוך כסף לטיול ארוך אחרי צבא. חיפוש עבודה בחו"ל יעניק לכם הזדמנות לשלב טיול עם אפשרות להרוויח סכומי כסף מאוד גבוהים, שתוכלו להכניס גם לחסכון עתידי.

חיפוש עבודות בחו"ל עלול להיות מבלבל ולהעלות תהיות ושאלות שונות. קיים היצע לא קטן של משרות בלוח דרושים בחו"ל, ולא תמיד יודעים באיזו חברה לבחור, היכן כדאי לעבוד ובאיזה תחום. כדי לסייע לכם למצוא עבודה שתתאים לכישורים ולהעדפות שלכם, ביעד שעליו תמיד חלמתם, ריכזנו לפניכם מספר טיפים שימושיים לחיפוש עבודה בחו"ל.

איך מוצאים עבודות בחו"ל

הטיפ הראשון הוא: שיטוט ברשת האינטרנט וחיפוש מידע אמין ומקצועי על הנושא. כאשר אנו מתחילים לחשוב על עבודה בחו"ל, בד"כ, הנושא עולה בשיחה בין חברים, אנחנו מחפשים לעצמנו שותפים למסע, ואז מגיע הרגע שצריכים להתחיל לברר פרטים ומידע בנושא.

הדרך הטובה והיעילה ביותר היא להתחיל חיפוש עבודה בחו"ל עוד בארץ, באתרי אינטרנט שזה עיקר התמחותם אשר מפרסמים הצעות עבודה שונות במגוון תחומים. אתם לא צריכים לשבור את הראש יותר מדי, הזנת מילת מפתח או ביטוי רלוונטי ב"גוגל" – ספקית המידע מספר אחת היום, תוביל אתכם למגוון אתרים בנושא, אך חשוב שתשימו לב למהימנותם.

איך בוחרים במה לעבוד בחו"ל

עבודה לצעירים בחו"ל זה ענף שמתפתח וגדל עם השנים. כיום, מאגר העבודות בחו"ל מציע היצע רחב של עבודות במגוון תחומים ביעדים שונים בעולם. באופן לא רשמי, קיימת חלוקה לשני תחומים עיקריים: עבודה בחו"ל במכירות ועבודה לא במכירות בחו"ל.

עבודה במכירות בחו"ל נחשבת למשרה בטוחה, עם פוטנציאל הרווח הגדול ביותר. גם כאן ישנה חלוקה לשני סוגי עבודות מרכזיים: עבודה בעגלות ועבודה במכירת ציורי שמן מדלת לדלת. מרבית הצעירים שטסים לעבוד בחו"ל מחפשים למקסם רווחים, ולכן בוחרים לחפש עבודות בחו"ל בתחום המכירות, בהן השכר גבוה יותר בזכות העמלות והבונוסים שמקבלים עבור כל מכירה. כמו כן, החברות השונות מנסות למשוך אליהן כמה שיותר עובדים ומספקות תנאי עבודה מפתים.

יחד עם זאת, לא כל אדם נולד עם כישורי מכירה טבעיים ולא כל אחד בנוי לעבודה אינטנסיבית מול לקוחות, הדורשת יכולת ביטוי גבוהה וכושר שכנוע. למי שעדיין חולם לעבוד בחו"ל ומחפש עבודה לא במכירות, קיימות אפשרויות תעסוקה אחרות, כגון: עבודה בהובלות, עבודות בתחום האבטחה, טיפול בילדים, הוראה והדרכה, עבודה בחו"ל בניקוי תעלות מיזוג אוויר וניקוי שטיחים, מנעולנות (פריצת מנעולים), עבודות בענף החקלאות ואף עבודה בהייטק לבעלי ניסיון והשכלה אקדמאית.

טיפ חשוב לחיפוש עבודה בחו"ל הוא בחירת תחום עבודה שמעניין אתכם, כזה העונה על הציפיות שלכם, מתאים לכישורים, לרצונות ולאופי שלכם, עבודה שתוכל להשתלב עם התוכניות שלכם בחו"ל, ובסופו של יום תספק אתכם.

איך בוחרים חברה של עבודה בחו"ל

לפני שאתם מחליטים באיזו חברה להתחיל לעבוד נסו לקבל מידע ופרטים נוספים על החברה. בררו מול המעסיק מהם תנאי העבודה והתנאים הנלווים להם דואגת החברה. שימו לב כי חלק מן החברות דואגות למגורים ודיור במחיר מסובסד לכל עובד, רכב צמוד, סיוע בהוצאת ויזה מתאימה ואישורי עבודה, החזר מלא או חלקי עבור כרטיס טיסה ועוד.

טיפים שימושיים נוספים לחיפוש עבודה בחו"ל

חשוב שתלמדו להכיר את היעד אליו אתם מתכננים להגיע. קיראו מידע על המדינה ועל העיר הספציפית בה תשהו באינטרנט, נסו להיעזר בפורומים וחפשו טיפים והמלצות מעובדים לשעבר שחוו עבודה בחו"ל ואף עבדו באותה החברה בה אתם עתידים לעבוד, ונסו להכיר את התרבות המקומית. בנוסף, הצטיידו בכל האישורים הרלוונטיים (בידקו שהדרכון שלכם בתוקף, ודאו את חוקיות העבודה ומה הפרוצדורה להוצאת אשרת עבודה, רכשו ביטוח רפואי מתאים וכו'…). הכי חשוב, זכרו שטסתם לא רק לעבוד, תהנו ותנצלו את הזמן הפנוי שלכם בחוכמה, לבילויים ולטיולים במקומות מעניינים.