טיסות לחו"ל – דברים שחשוב לבדוק ולדעת

פריז, לונדון, מילאנו, ברלין, פראג, ברצלונה, ניו יורק, סידני, בנגקוק, טורונטו, והרשימה עוד ארוכה. כל אלו הן ערים גדולות ותיירותיות, נחלתן של תרבויות מדהימות, נופים עשירים, אטרקציות מעניינות, וכל ישראלי חולם לבקר באחד או יותר מן היעדים הפופולאריים הנ"ל.

למזלנו הרב, רפורמות בשירותי התעופה, ופתיחת השמיים לתחרות בין החברות השונות, מאפשרות לנו למצוא טיסות לחו"ל במחירים משתלמים. אירופה נמצאת במרחק שעות ספורות של טיסה מישראל, מה שהופך אותה ליעד פופולרי במיוחד לעסקים, עבודה בחו"ל, לימודים ועוד יותר מבוקש לתיירות ופנאי. ארה"ב אומנם רחוקה יותר, אך עם עצירת ביניים בלונדון הדרך אליה מתקצרת, ואולי גם תספיקו להצטלם על יד הביג בן, לפני שתעלו לפסל החירות. אך בטרם תחליטו לאן אתם טסים, ולפני שתיגשו לרכוש כרטיס טיסה לחו"ל, ישנם כמה דברים שחשוב לבדוק ולדעת.

בצעו סקר שוק בין חברות התעופה

קיימות חברות תעופה רבות וההיצע רק הולך וגדל. חברות ישראליות, אירופאיות, אסייתיות ואמריקאיות מבצעות טיסות מישראל ליעדים שונים בעולם. המבחר הגדול אומנם משפיע לטובה על מחירי טיסות לחו"ל, אך גם עשוי לבלבל ומצריך סקר שוק נרחב יותר. גם אם אתם מורגלים או סומכים על חברת טיסה מסוימת, חשוב לבדוק לפחות כמה חברות תעופה שונות. התחרות שקיימת בשוק גורמת לחברות לנסות להציע הצעות כמה שיותר אטרקטיביות הן כלכלית והן חווייתית ואתם כלקוחות יכולים רק להרוויח מכך.

רכישת כרטיס טיסה מראש או ברגע האחרון?

שאלה חשובה נוספת שעולה היא מתי כדאי להזמין כרטיס טיסה לחו"ל. כמובן שאם הטיסה ידועה ומתוכננת מראש אז כל המקדים הרי זה משובח. במקרים של הרגע האחרון או כמה ימים פנויים שהתפנו והחלטתם לנצלם לחופשה מפנקת, תוכלו לעיתים למצוא דילים משתלמים ביותר, בהנחה והחברה מנסה למלא את המקומות הפנויים במטוס שלא נרכשו. אך שימו לב – לפעמים דילים ברגע האחרון יכולים להיות גם במחירים קצת יותר גבוהים. עונת החגים והחופש הגדול משפיעים גם הם על מחירי הטיסות ויש להתחשב בכך.

תיכנון והיערכות נכונים

כמו כן, לפרטים הקטנים תפקיד חשוב בחוויה טובה של טיסה – האם מדובר בטיסת שכר או בטיסה רגילה, האם הזמנתם כרטיס הלוך ושוב או כרטיס לכיוון אחד בלבד? לוח זמנים הוא גם דבר שעלול להכריע על ההחלטה בקניית כרטיסי הטיסה. ייתכן וכל הבדיקות הקטנות האלו נשמעות כמטרד רציני שהופך את הטיסה לחו"ל למסובכת ומסורבלת, אך תכנון והיערכות נכונים יכולים לחסוך כאב ראש והוצאות מיותרות בהמשך ובעיקר יאפשרו לכם לטוס בראש שקט ולחזור בשלום.