ויזת תייר VS ויזת עבודה

אחד הדברים הראשונים שיש לחשוב עליהם כאשר טסים לעבוד בחו"ל הוא הוצאת ויזת עבודה, או הסדר כלשהו של אשרת עבודה חוקית בחו"ל. אם בידיכם דרכון זר סביר להניח שתזכו לקבל לא מעט הטבות ותוכלו לעבוד באופן חוקי די בקלות. במידה ואין לכם, כדאי שתבינו את ההבדלים בין ויזת תייר לבין ויזת עבודה, ומה משמעותן של כל אחת מהויזות.

ויזת תייר על קצה המזלג…

ויזת תייר פירושה אשרת כניסה חוקית למדינה זרה. הויזה מאפשרת שהייה באופן חוקי במדינה, בדרך כלל לזמן מוגבל של כמה חודשים. יש צורך בהנפקת ויזת תייר מראש למדינות מסויימות אשר אין להן הסכם מוסדר ומוסכם עם ישראל, כמו למשל הוצאת ויזה לארצות הברית, ויזת תייר לתאילנד או ויזה לאוסטרליה. חשוב לציין כי ויזת התייר אינה מאפשרת עבודה באופן חוקי.

ויזת עבודה בחו"ל

ויזת עבודה הינה אשרת כניסה חוקית המאפשרת גם לעבוד במדינה. ויזת העבודה היא אישור המוגבל בדרך כלל בזמן וניתן בתנאים מחמירים יותר או פחות, תלוי באיזו מדינה ותלוי באיזו עבודה תבחרו או תבקשו לעבוד. ישנן משרות שקל יותר להשיג בעבורן אשרת עבודה חוקית בחו"ל כגון משרות לאקדמאים, משרות במסגרת רילוקיישן ומשרות לעבודה בחברה גדולה ומוכרת בחו"ל כאשר המעסיק מעוניין שתעבדו אצלו.

טסים לעבוד בחו"ל חוקי

ויזת התייר קלה בהרבה להשגה בעוד תהליך קבלת ויזת העבודה הוא מורכב יותר. עם זאת, ויזת התייר אינה מבטיחה לכם הגנה מפני מאסר ואפילו גירוש מהמדינה במידה ותיתפסו כעובדים לא חוקיים, בעוד ויזת העבודה היא ביטוח אמיתי שאתם עובדים באופן חוקי ואינכם עוברים על החוק בשום צורה שהיא. אין ספק שויזת עבודה עדיפה מהרבה בחינות, גם כאלו שאינן נראות לעין כגון ההשפעה הפסיכולוגית שיש ללחץ והפחד משלטונות הגירה על ביצועי עבודה ומכירה.

חשוב לציין כי כיום יותר ויותר מעסיקים אינם לוקחים סיכון ובוחרים להעסיק עובדים חוקיים בלבד. כמו כן, חברות ועסקים רבים מסייעים להוציא ויזת עבודה מסודרת וחוקית לעובדים שלהם, לפחות לחודשי העבודה הראשונים.