ויזה ליפן

יפן, המכונה "ארץ השמש העולה", היא מדינת איים באוקיינוס השקט הנמצאת ביבשת אסיה. התרבות המיוחדת, ההיסטוריה והערים הגדולות מושכות אליה מבקרים מרחבי העולם. בעלי דרכון ישראלי אינם נדרשים להוציא ויזת תייר ליפן, אך ישנם סוגים אחרים של ויזות ואשרות כניסה למדינה אשר מונפקות בשגרירות יפן בישראל. אם אתם מעוניינים להגיע למטרות של תיירות, לימודים או עבודה, כאן תוכלו לקרוא את כל המידע הנדרש על הוצאת ויזה ליפן.

ויזת תייר ליפן ניתנת בעת הכניסה למדינה והיא תקפה לשלושה חודשים (ברוב המקרים). בכדי לקבל את הויזה יש למלא טופס קצר, להעביר טביעות אצבע ולהצטלם. בנוסף, מומלץ להגיע עם מסלול טיול כללי על מנת להוכיח שאין בכוונתכם לעבוד באופן בלתי חוקי. אם פג תוקף הויזה שברשותכם וברצונכם להאריך את משך השהייה, תוכלו לצאת מגבולות יפן למספר ימים ולחזור בשנית לקבלת אשרת שהייה נוספת.

ישראלים המבקשים לעבוד ביפן זקוקים לויזת עבודה מתאימה (קיימים סוגים שונים של ויזות עבודה). על מנת להוציא אשרת עבודה ביפן יש לפנות מספיק זמן מראש לשגרירות בת"א, להצטייד באישור מהמעסיק, תמונות פספורט ולמלא את טפסי הבקשה לויזה. כמו כן, אם אתם מעוניינים להגיע ליפן למטרת לימודים (לימודים ארוכי טווח) תידרשו להנפיק ויזת סטודנט. תהליך הנפקת ויזה ליפן המיועדת ללימודים מצריך אישור רשמי ממוסד הלימוד אליו נרשמתם, הוכחות ליכולת מימון שהייתכם וכמובן מילוי הטפסים הרלוונטים. חשוב לציין שקיימת הגבלה על אפשרויות התעסוקה במהלך הלימודים וכדאי מאוד לא לחרוג מהגבלות אלו.

לסיכום, כדי לקבל ויזת סטודנט או ויזת עבודה ליפן יש לתאם פגישה בשגרירות ולהגיע עם כל המסמכים והאישורים הדרושים. את טפסי הבקשה ניתן להוריד דרך אתר האינטרנט של השגרירות או בשגרירות עצמה. מידע על סוגי אשרות נוספים כמו ויזת נישואים, ויזת קבע וכרטיס תושב זר ניתן למצוא גם באתר השגרירות תחת הקטגוריה ויזה ליפן.