ויזה להודו

מתכננים לטוס להודו? אל תשכחו להוציא ויזה. הודו היא אחת המדינות המיוחדות בעולם והיא היעד הפופולארי ביותר לטיול במזרח הרחוק בקרב מטיילים ישראלים רבים, בעיקר צעירים אחרי צבא. איך מוציאים ויזה להודו? כמה זמן לוקח התהליך? לכמה זמן ניתנת הויזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע הדרוש על הוצאת הויזה.

ישנם סוגים שונים של ויזות להודו, כמו למשל ויזת עבודה, ויזת סטודנט, ויזת עסקים, ויזת מעבר והויזה הסטנדרטית – ויזת תייר. תהליך הוצאת ויזה להודו הוא תהליך דיי פשוט ביחס להוצאת ויזה למדינות אחרות דוגמת ארה"ב ואוסטרליה.

בשלב הראשון, יש לדאוג לשתי תמונות פספורט צבעוניות ולדרכון בתוקף. לאחר מכן, ניתן להוריד את טפסי הבקשה לויזה דרך אתר שגרירות הודו ואותם למלא בשפה האנגלית ובעט שחור. את הטפסים בצירוף הדרכון והתמונות יש להעביר לשגרירות דרך מקור חיצוני – אחת מהחברות שמונו על ידי השגרירות לטיפול באשרות להודו. חברות אלה גם מספקות שירותי הוצאת ויזה בתשלום ועוזרות במילוי הטפסים למי שהסתבך ומעוניין לחסוך זמן.

תהליך הוצאת הויזה אורך מספר ימים והויזה ניתנת לתקופה של בין שישה חודשים עד שנה. חשוב לציין שהויזה תקפה מרגע הוצאתה ולכן מומלץ להוציא את הויזה סמוך למועד הטיסה.

אם ברצונכם להוציא ויזה למטרות אחרות ולא למטרת טיול תידרשו להנפיק אישורים נוספים. לויזת סטודנט למשל תצטרכו להציג אישור קבלה למוסד הלימודים והוכחות למימון השהייה במדינה. לצורך ויזת עסקים תידרשו להציג מכתב מהחברה המפרט את פרטי הביקור, מטרת העסקים והתחייבות לממן את הוצאות השהייה. כמו כן, תוקף הויזה משתנה בין סוג לסוג ויש להיערך בהתאם.