ויזה לארצות הברית

ויזה לארה"ב היא אשרת כניסה למדינה, בלעדיה לא ניתן להכנס לתחומי ארצות הברית אפילו אם מדובר בביקור קצר. תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית הוא תהליך מסורבל ומייגע הכולל מילוי של טפסים ארוכים באנגלית, המתנה לראיון בשגרירות והכנת מסמכים נלווים. רק בסופו של התהליך תתקבל התשובה אם אושרה הויזה או לא.

ישנם סוגים שונים של ויזות ואשרות לארה"ב כמו למשל: ויזת תייר, עבודה, סטודנט וויזת עסקים. כשטסים לעבוד בארה"ב חשוב לוודא שהמעסיק דואג לאישורי העבודה המתאימים או לויזת עבודה. מי שיתפס עובד בצורה לא חוקית עלול להענש בקנסות או בגירוש וביטול של הויזה.

איך מתחילים בתהליך? בשלב הראשון יש להכנס לאתר הרשמי של שגרירות ארצות הברית ושם יש למלא את כל הטפסים לשם הוצאת ויזה. חשוב לציין, הטפסים רשומים באנגלית וכן יש למלא אותם באנגלית בלבד מבלי להחסיר פרטים או למלא פרטים לא נכונים. לאחר מילוי נכון של הטפסים מגיע השלב של זימון הראיון בשגרירות, עלות קביעת הראיון היא 22 דולר שניתן לשלם דרך האתר באמצעות כרטיס אשראי או דרך אחד מסניפי הדואר והזנת הקוד באתר לשם קביעת המועד והשעה הרצויים. חשוב לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה נוספת החל מתאריך הכניסה הרצוי לארה"ב.

יש להגיע לראיון בשגרירות עם אישורים נלווים המעידים שיש לכם כוונה לחזור לארץ ואין בכוונתכם להשתקע או להגר לארה"ב. כמו כן, יש להצטייד בתמונות מתאימות בגודל 5X5 על גבי רקע לבן ולשלם בדואר את עלות האגרה לשגרירות, על סך של 140 דולר. את הקבלה על התשלום יש להציג ביום הראיון.

ניתן גם להעזר בחברות שמתמחות בהוצאת ויזה לארצות הברית, זה בדיוק מה שאני עשיתי. החברות אחראיות על מילוי תקין של הטפסים, קביעת הראיון ואף נותנות טיפים והדרכה לראיון עצמו. הוצאת ויזה דרך חברה חוסכת המון כאב ראש וזמן יקר ומגיעים לשגרירות מוכנים יותר ובצורה מסודרת.