ויזה לארה"ב – מדריך

בעולם אוטופי היינו יכולים להלך ולטייל, לעבור בין מדינות מבלי לחשוב יותר מדי. אך בעולם ריאלי ובמציאות בה אנו חיים לכל מדינה יש את החוקים והגבולות שלה ולכן לא לכל מדינה נוכל להיכנס בצורה חופשית וללא הגבלת זמן. להגבלה הזו יש שם והוא – ויזת תייר. הויזה היא אותו מסמך המאפשר כניסה לתוך גבולותיה של המדינה אך היא בהחלט לא מהווה אשרת שהייה. כלומר, בדרך כלל בכניסה לכל מדינה המגבילה את השהייה בה, נקבל במעבר בביקורת הדרכונים חתימה או טופס המאשרים את שהייתנו. ויזת תייר נפוצה למדי והרבה מדינות מעניקות אותה – הידועה שבהן היא ארצות הברית אך כמובן גם אוסטרליה, ניו זילנד, הודו, תאילנד, סין ועוד.

הויזה ניתנת לכל מי שעומד בקריטריונים אותם מציבה המדינה אליה נרצה לנסוע. כמובן שלכל מדינה יש את התנאים המחמירים שלה – גיל, מצב תעסוקתי, גובה משכורת, בעלות על נכסים וכל דבר אחר שיקשור אתכם לארץ ויראה כי אתם לא מתכוונים להגר לאותה מדינה. מכאן שיש להוכיח לכל מדינה בה רוצים לשהות כתיירים כי אכן מדובר במטרות תיירותיות של הנאה וחופשה או מטרות לטובת ביקורים עסקיים או משפחתיים. אם מטרתכם היא אחרת מאלו, הויזה הנדרשת כבר מקבלת אופי אחר לחלוטין ותצטרכו לקבל את האשרה המתאימה לסטטוס שלכם – סטודנט, עובד וכיוצא בזאת.

לרוב, בכדי לקבל ויזת תייר צריך למלא טפסים ולהשיג אישורים כאלו ואחרים המעידים על קשר לארץ. מעמד קבלת הויזה נקבע לרוב בראיון אישי המתבצע בשגרירויות השונות. חשוב לציין כי תהליך קבלת הויזה יכול להיות לעתים מתיש ודורש זמן, סבלנות וכסף. חשוב להתכונן לפני הראיון, לחשוב היטב מה תענו לשאלות השונות ולדאוג שאכן כל המסמכים הנדרשים בידיכם בכדי שלא תצטרכו לחזור שוב או במקרה גרוע יותר – שהבקשה לויזה תדחה או לא תתקבל.