ויזה לאוסטרליה

אוסטרליה מושכת אליה ישראלים רבים וגם תיירים מרחבי העולם. יבשת אוסטרליה הקסומה מלאה במרחבים עצומים, נופים עוצרי נשימה, זנים שונים של בעלי חיים ומגוון רחב של אטרקציות ואתרי תיירות. אך על מנת לבקר בה נדרשים ישראלים להוציא ויזה לאוסטרליה ועל תהליך הוצאת הויזה תוכלו לקרוא בהמשך.

לשלטונות באוסטרליה יש מדיניות קפדנית מאוד בנוגע למתן אשרות כניסה לתחומי המדינה, זאת על מנת למנוע את כניסתם של מהגרים לא חוקיים. כמו כן, ישנם סוגים שונים של ויזות לאוסטרליה כמו ויזת תייר, סטודנט, או ויזה למטרת עסקים. השלב הראשון בתהליך הוצאת ויזה לאוסטרליה הוא מילוי הטפסים הנדרשים, אותם ניתן להוריד דרך אתר שגרירות אוסטרליה בארבע שפות – עברית, אנגלית, רוסית ואמהרית. יש להקפיד למלא את הטפסים במלואם, לתת תשובות מלאות ונכונות ולציין את הזמן המשוער בו אתם מתכננים לשהות באוסטרליה.

ויזת תייר נכנסת לתוקף מיום הנפקתה למשך תקופה של שישה חודשים בד"כ ולכן יש לתכנן את הטיול בהתאם לתקופה הזו. כמו כן, משך השהייה באוסטרליה יכול לנוע בין שלושה עד שישה חודשים עם אפשרות להארכה ברוב המקרים.

לאחר מילוי הטפסים יש לגשת לאחד מסניפי הדואר, יחד עם דרכון בתוקף, תמונות פספורט עדכניות ואישורים נלווים בהתאם לסוג הויזה המובקשת. בדואר יש לבקש לשלם באמצעות המחאה בנקאית או המחאת דואר את אגרת השגרירות ולשלוח את כל המסמכים לשגרירות אוסטרליה, אין אפשרות להגיע פיזית למשרדי השגרירות.

על מנת להוציא ויזה עבור קטין מתחת לגיל 18, יש צורך לצרף טופס מיוחד לקטינים הנמצא באתר השגרירות. גם מבוגרים מעל גיל 70 נדרשים לצרף אישורים נוספים כמו ביטוח רפואי למשך תקופת השהייה ואישור מרופא השגרירות על כשירות לנסיעה. מידע נוסף על ויזה לאוסטרליה ניתן למצוא באתר השגרירות.