דרכים נוספות לחיפוש עבודה

כל אדם בשלב זה או אחר נאלץ לקחת חלק במלאכת חיפוש העבודה. מדובר במשימה לא פשוטה, גם כשאנחנו בטוחים בקריירה שהיינו רוצים שתהיה לנו ובמיוחד כאשר עוד לא ברור לאן הולכות פנינו ומה נרצה להיות או לעשות. ובכן, מלבד סבלנות רבה ומוטיבציה שיכולות לסייע במציאת עבודה, גם חיפוש בדרכים שונות ומגוונות יכול בהחלט להגדיל את הסיכויים במציאת עבודה.

חיפוש משרות באתרי אינטרנט – אחת הדרכים הנפוצות והנוחות ביותר. כיום, אתרי חיפוש עבודות מתקדמים ביותר ומאפשרים להגדיר בדיוק את התחום בו תרצו לעבוד, האזור שמתאים לכם, אופי המשרה שתרצו לעבוד בה – מלאה, חלקית ועוד. בהחלט דרך מומלצת, חסכונית ונוחה, אך היא אינה מבטיחה לכם כי אכן יימצא משהו שמתאים לכם.

חברות כוח אדם או חברות השמה – זהו עיסוקן העיקרי – מציאת עבודה שתתאים בדיוק לכם, ליכולותיכם, להכשרתכם וכמובן לדרישותיו של המעסיק באשר הוא. חברות אלו בדרך עשויות לגבות תשלום כלשהו עבור שירות התיווך ביניכם לבין המעסיק אך בדרך כלל זה משתלם.

פניה עצמאית למעסיק אצלו הייתם רוצים לעבוד – דרך אפקטיבית לא פחות, אך עשויה להיות יותר מורכבת בחיפוש אחר עבודות מסוימות. תמצאו מעסיקים בתחומי עבודה מסוימים אליהם יהיה לכם קל ופשוט לפנות ולבקש עבודה, כגון מלצרות, שליחויות, רשתות אופנה וכו'. בדרך כלל מדובר בעבודות שאינן דורשות הכשרה מיוחדת או אפילו הצגת קורות חיים. קיימים גם מעסיקים שהפנייה אליהם יותר מורכבת, בדרך כלל בגלל גודל הארגון, הפופולריות שלו או פשוט בגלל האופן בו הוא מתנהל בכדי למצוא עובדים מתאימים. בדרך כלל מדובר בארגוני היי-טק, משרדי עורכי דין, בנקים ועוד.

פנייה ללשכת התעסוקה של משרד התמ"ת – דרך רשמית ומסודרת הנהוגה בחיפוש עבודה בארץ ישראל. מדובר בלשכה של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. בלשכה זו תקבלו סיוע ללא עלות כספית, ותקבלו הכוונה ועזרה במציאת עבודה ולעיתים אפילו הכוונה במציאת קריירה ומקצוע. הלשכה מחויבת לעזור לאזרחי מדינת ישראל כחלק מהשירות הממשלתי שניתן לנו במדינה, מדובר בלשכה עם הרבה ניסיון וללא עלות לכן זו דרך ששווה לנסות.