ביטוח תרמילאים

כאשר אנו טסים לטיול בחו"ל אנו מבטחים את עצמנו בביטוח נסיעות לחו"ל המכסה מקרים של אובדן/גניבת רכוש ומקרים בהם יש צורך בטיפול רפואי בחו"ל עקב תאונה או מחלה. אך במידה ומדובר על טיול תרמילאים לחו"ל יש להסדיר ביטוח תרמילאים המתאים לאופי הטיול ומכסה מקרי חירום נוספים שביטוח רגיל לחו"ל לא מכסה.

חברות הביטוח השונות מציעות מגוון חבילות ביטוח לחו"ל. ביטוח תרמילאים הוא בעצם הרחבה למקרים מיוחדים, הוא אמור להיות מקיף יותר מאשר ביטוח רגיל ולכלול סעיפים אשר מכסים פעילויות מגוונות ונותנים מענה לבעיות שונות העלולות לצוץ במהלך טיול תרמילאים בחו"ל. כאשר רוכשים ביטוח לחו"ל המותאם לתרמילאים, יש לשים לב מה כוללת הפוליסה, מה גובה ההשתתפות העצמית, מה גובה הכיסוי המירבי ולוודא שהביטוח מכסה את כל הפעילויות המשולבות בטיול.

כידוע, טיול תרמילאים שונה מאוד מאשר טיול רגיל לחו"ל, הוא לרוב אורך זמן רב יותר, הוא בד"כ ביעדים מרוחקים ולא מפותחים והוא כולל פעילויות אקסטרים שונות. לכן, הדבר הראשון שיש לוודא הוא שהביטוח שרוכשים מכסה את כל משך השהייה בחו"ל ואף מאפשר הארכה במידה ויש צורך בכך.

כמו כן, ביטוח תרמילאים לחו"ל צריך לכלול סעיף של איתור, חילוץ והצלה וחשוב לבדוק תוך כמה זמן ניתן להפעילו. בנוסף, על הביטוח לכסות פעילויות של ספורט אתגרי, אם מתוכננות כאלה, (בנג'י, צניחה חופשית, רפטינג וכדומה).

סעיפים נוספים שכדאי וחשוב מאוד לשים לב אליהם כאשר רוכשים ביטוח לחו"ל לטיול תרמילאים הם סעיפים של כיסוי המשך טיפול רפואי בארץ, כיסוי בעיות פסיכולוגיות, הפסד תשלומי שכר דירה ושכר לימוד, אובדן/גניבת רכוש וכרטיס טיסה חזור לישראל במידה ויש צורך להחלץ באופן פתאומי ובמהירות ממדינה כלשהי. כמו כן, יש לשים לב האם קיימת הגבלה על ימי האשפוז, אם יש החזר על רכישת תרופות ואם הביטוח כולל הטסה למדינות אחרות (ולישראל) במקרים בהם נדרש טיפול רפואי שלא ניתן לקבל במדינה בה שוהים.