ביטוח רפואי לחו"ל

ביטוח רפואי לחו"ל נועד למקרים בהם אנו זקוקים לטיפול רפואי בחו"ל עקב פגיעה, תאונה או מחלה כלשהי. טיפולים רפואיים ויום אישפוז בחו"ל עלולים להגיע לסכומי עתק וביטוחי הבריאות בארץ אינם מכסים טיפולים רפואיים אלה. לכן, לפני כל נסיעה למדינה אחרת יש לרכוש ביטוח רפואי מתאים שיבטיח השתתפות כספית בעבור טיפולים רפואיים בחו"ל במידה ותצטרכו כאלה.

חברות הביטוח מציעות סוגים שונים של ביטוחים לחו"ל וקיימים הבדלים שונים ולעיתים משמעותיים בין פוליסות כאלה ואחרות. יש להתאים את הפוליסה לאופי הטיול, כמו כן, חשוב לקרוא בעיון את כל הסעיפים, לשים לב מה כולל הביטוח ולערוך השוואה בין חברות ביטוח שונות. ראשית, יש לוודא שהביטוח מכסה את הטיפולים הנפוצים של טיול במדינה כלשהי בחו"ל. שנית, חשוב לקחת בחשבון את כל הפעילויות הכלולות בטיול ולדאוג לפוליסה מתאימה. למשל, אם יוצאים לטיול תרמילאים בדרום אמריקה חשוב לשים לב שהפוליסה כוללת סעיף של חילוץ והצלה. ישנם סעיפים החוזרים על עצמם בכל הביטוחים הרפואיים ברוב חברות הביטוח, ההבדלים המשמעותיים בין החברות השונות הם לרוב בסכום ההשתפות העצמית (סכום שאותו המובטח נדרש לשלם) ובסכום התקרה (סכום מרבי שהחברה מקצה לסעיף כלשהו בפוליסה). לכן, יש לשים לב לכל פרט ולקרוא את הסעיפים בהקפדה רבה.

בנוסף, קיימות פוליסות אשר מיועדות למקרים חריגים כמו ביטוח רפואי לחו"ל לאנשים הסובלים ממחלה כרונית. ביטוחים מסוג זה יהיו יותר יקרים אך יתנו מענה רחב יותר בכל הנוגע לקניית תרופות, ביקורים אצל רופא, אישפוז ממושך וכדומה.

על מנת לקבל החזרים בעבור הוצאות רפואיות שונות שהיו בחו"ל, יש לשמור קבלות רפואיות, מסמכי אישפוז וכל הוכחה שעברתם טיפול רפואי כלשהו במהלך השהייה בחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח רפואי לחו"ל מחברה מוכרת, אמינה, שתהיה זמינה במקרי חירום ושתתן את המענה היעיל ביותר לכל בעיה שתצוץ.