ביטוח לחו"ל – השוואת מחירים

טיולים לחו"ל הם חוויה מהנה, וטיול המשולב עם עבודה בחו"ל זו הרפתקאה מופלאה. עם זאת, גם בטיול וגם בעבודה בחו"ל אינכם חסינים מפני אירועים בלתי צפויים: אובדן המזוודה בין טיסות ומדינות, ביטול או עיכוב בטיסה, שוד של רכוש או כסף, ואפילו תאונות או מחלות, חס וחלילה. דברים אלו אינם נעימים, אך כל עוד אין מדובר במקרה חמור, הם לא צריכים לקלקל לכם את הטיול. כדי להיערך מראש, מומלץ לכל אדם הנוסע לחו"ל לרכוש חבילת ביטוח לחו"ל המכסה מקרים כאלה. רכישת פוליסת ביטוח מבטיחה לכם יציאה רגועה לטיול, ללא דאגות מיותרות.

הסיבה שכדאי לבטח את עצמכם היא שבעלות נמוכה יחסית, אתם מבטיחים לעצמכם פיצויים משמעותיים שיכסו את האובדן, העיכוב, התאונה או המחלה, ולא יהיה עליכם לרדוף אחרי חברת התעופה, סוכנות הנסיעות או לשלם הון תועפות על טיפול רפואי בארץ זרה. למרות שככלל, מחירי הביטוח לחו"ל בארץ אינם יקרים, בכל זאת עשויים להיות הבדלים בין הגופים השונים המציעים ביטוח נסיעות (קופות החולים, חברות האשראי, חברות הביטוח ועוד), ולכן לפני רכישת חבילת ביטוח מומלץ לערוך השוואת מחירים.

כיצד עורכים השוואת מחירים בעת רכישת ביטוח לחו"ל?

כאשר אתם בודקים איזו פוליסת ביטוח כדאי לכם לרכוש, ומאיזה מקום לרכוש אותה, ישנם מספר דברים חשובים עליהם כדאי לתת את הדעת. ראשית, ישנם סוגים שונים של פוליסות בהתאם לאופי הטיול, פרופיל המטייל ומדינת היעד: פוליסת ביטוח לטיול שכולל ספורט אתגרי תהיה יקרה יותר אך גם תכלול כיסוי מיוחד ונרחב יותר. פוליסת ביטוח לאדם קשיש, שעלול לחלות או לחוש בליבו במהלך הטיול, תהיה שונה מפוליסה המיועדת לאדם צעיר ובריא. כך גם פוליסה שמיועדת לטיול קצר באירופה עשויה להיות שונה מפוליסה שמיועדת לטיול ארוך בדרום אמריקה.

להלן כמה סעיפים מרכזיים שכדאי לבדוק כאשר עורכים השוואת מחירים בין פוליסות שונות באותה החברה ובין חברות שונות: עלות של יום אשפוז, רכישת תרופות, הוצאות רפואיות, עלות טיפול חירום בשיניים, ביטוח כבודה, השתתפות עצמית, חילוץ, פינוי לבית חולים במדינה בה מטיילים ופינוי במטוס לארץ.

מתי כדאי להשוות מחירים של ביטוח בחו"ל?

אם מדובר בטיול קצר ושגרתי, ואתם אנשים בריאים, הרי שברוב המקרים המחיר של פוליסת הביטוח עבורכם לא ישתנה משמעותית ממקום למקום. אולם, אם זה אינו המקרה, ועלות הביטוח הצפויה לטיול שלכם היא גבוהה, כדאי להשוות בין הפוליסות כדי לראות מה הן מכסות ובאיזה היקף. אולי זה נשמע לכם כרגע כמו השקעת זמן מיותרת, אך לא כך הדבר: ברוב המקומות שמציעים פוליסות ביטוח, פשוט למדי לראות מהם התנאים ואלו כיסויים מוצעים. בדיקה קצרה תוכל לחסוך לכם סכום נכבד וכך תוכלו לנסוע לטיול מבוטחים ובראש שקט.