בזכות עבודה בחו"ל חסכתי לטיול

כשהשתחררתי מהצבא, בדיוק כמו כל החברים שלי, רציתי להרוויח כסף ואם אפשר כמה שיותר. ממש כמו שהכל בצבא מתחלק לשלוש, כך גם יום אחרי השחרור עוד ישבתי וחילקתי את מטרותיי לשלוש: האחת לטייל את הטיול של חיי, השנייה לנסות ולהרוויח כסף שיעזור למימון הלימודים והשלישית אם אפשר לנסות לחסוך ולשים קצת כסף בצד ל"ימים קשים". ניסית לחשוב איך את כל זה אני ארוויח מלעבוד בתור מלצרית או בייביסיטר, או בעצם מכל עבודה אחרת שתסכים לקבל מישהי חסרת ניסיון כמוני שזה עתה השתחררה לעולם הגדול, מאוימת ומבולבלת מהאפשרויות העומדות בפניה ומההחלטות הקשות שצריכה לקבל. מפה לשם, מצאתי את עצמי מחפשת עבודה בחו"ל.

במהלך החיפוש גיששתי אחר כל מיני אפשרויות עבודה שונות, אחר חברות שונות, אחר מדינות שונות שאפשר לעבוד בהם, אחר עבודות חוקיות וכאלו שגם לא הציעו שום אלטרנטיבה חוקית. בסוף החלטתי ונסעתי לאירופה. עבדתי כמעט 7 חודשים במכירות ולא היה קל. עם זאת הייתה חוויה שכמותה ספק אם הייתי עוברת כאן בארץ – אנשים חדשים, נופים מטורפים, סיטואציות הזויות, אוכל טוב, הרבה קניות וכמובן המטרה העיקרית שלשמה הגעתי – הרווחתי משכורת מעולה מדי חודש! אז אולי לא חסכתי ללימודים אבל זו הייתה בחירה – ליהנות ולטייל גם תוך כדי העבודה.

לסיכום, הרווחתי פעמיים – טיילתי תוך כדי העבודה וטיילתי גם אחרי העבודה במזרח הרחוק. עם כל הדברים היפים שבעבודה בחו"ל, חשוב להציב כמה אמיתות חשובות, כמו למשל העובדה שהעבודה בחו"ל לא תמיד מתאימה לכולם. מלבד זאת, לא מדובר בהכרח בסיפורים שמוכרים לכם המעסיקים שזו עבודה קלה – כי בהרבה מקרים זו לא. מדובר בעבודה שתעבדו בה קשה לא פחות מאשר עבודה אחרת בארץ. למרות זאת, לעבודה בחו"ל יש יתרון ברור והוא הפוטנציאל הטמון בה להרוויח סכומי כסף גדולים מאוד ומעבר לכך ליהנות ולחוות מדינה אחרת, תרבות אחרת, להתמודד עם פחדים וכישלונות ולהתחשל לקראת מה שהחיים האמיתיים מביאים עימם.