איך בוחרים חברת ביטוח לחו"ל?

טסים לטיול או עבודה בחו"ל? סעיף ברשימת המשימות שיש לעשות לפני כן הוא לרכוש ביטוח נסיעות מתאים ואטרקטיבי, שיכסה את כל מה שייתכן ותצטרכו. כמובן שכדאי לוודא שהוא יהיה במחיר משתלם ומתאים ליכולות הכלכליות. בחירת חברת ביטוח מתאימה היא לא משימה מסובכת למדי, אך חשוב לדעת כיצד לבחור בחברת ביטוח אמינה שניתן לסמוך עליה, וכזו שתבטח אתכם בשעת הצורך מבלי להתחמק מאחריות.

השוו בין חברות הביטוח השונות

קיימות כיום עשרות אם לא מאות חברות ביטוח וסוכני ביטוח והתחרות די גדולה. כמעט כל החברות הגדולות מציעות כיום חבילות ביטוח דומות מבחינת היקף הכיסוי שהן מעניקות וגם בין המחירים ניתן לראות צמצום פערים משמעותי. עם זאת, חשוב לבדוק מספר דברים בין החברות האופציונליות ולהשוות מה בדיוק מציעה כל חברת ביטוח. שימו לב לקריטריונים חשובים כגון מידת הכיסוי ליום אשפוז בבית חולים בחו"ל. ייתכן וחברת הביטוח מציעה מחיר אחיד לכל היעדים, אך ישנם יעדים כמו ארצות הברית שמחיר מסוים יהיה מגוחך למדי ולא מכסה את אפילו שליש ממחירו של יום אשפוז. לעומת זאת, בתי חולים במזרח יעלו פחות ליום אשפוז.

ביטוח לחו"ל בהתאם לפעילות שלכם

מלבד זאת, חשוב לבדוק את מידת התאימות של הביטוח לעשייה היומיומית שלכם – אם אתם מתכוונים לעבוד בחו"ל סביר להניח שביטוח בסיסי יספיק. עם זאת, במידה ותשלבו בנסיעה שלכם ספורט אתגרי מכל סוג שהוא רצוי להרחיב את הפוליסה למקיפה יותר כך שתכלול גם סיכונים אפשריים עקב כך ובהתאם גם הצלה וסיוע.

רכשו כיסוי לאורך כל תקופת השהייה בחו"ל

דבר חשוב נוסף שיכריע את המאזניים עבורכם בבחירת חברת הביטוח הוא אורך הזמן המוצע לתקופת הביטוח שלכם. רוב חברות הביטוח מציעות את הביטוח לתקופה מוגבלת. חשוב לברר היטב מה משך זמן הביטוח ולוודא כי אכן תהיו מבוטחים לאורך כל השהות שלכם בחו"ל. חשוב לא להתפשר על החברה הזולה ביותר שמציעה מחיר אטרקטיבי אך פוליסה שאינה אטרקטיבית כלל. לפעמים שווה לשלם מעט יותר או להרחיב את הביטוח הבסיסי שמוצע, כדי להיות בטוחים שלכל מקרה שתצטרכו אתם מכוסים.